KoloZávod 2011 (článek a výsledky)

30.11.2011 19:46

 

 

V neděli 18. září proběhl 2011 v odpoledních hodinách v prostorech hřiště s U-rampou 1. ročník kolozávodu. Svým způsobem jsme navázali na přerušenou tradici cyklistického závodu pro děti, který se na území naší obce již v minulosti konal. Celá akce se konala ve spolupráci Klubu Kolovraty o. s. – Klubka, Rodinného centra Kolovraty – MACEK, o. s. a Dětského klubu Sluníčko. Partnerem akce byl Sokol Kolovraty. Hlavním sponzorem byla MČ Praha Kolovraty, dalšími sponzory pak byli manželé Borgesovi.

Závod byl určen všem věkovým kategoriím, soutěžilo se v jízdě na kole a v mladších věkových kategoriích i na koloběžce. Tratě dle věkových skupin měřily od 250 m do 4,6 km. Pro děti byla připravena i nesoutěžní disciplína – slalom. Do soutěžního klání se zapojilo 103 účastníků a jen tři z nejmladší kategorie nedojeli do cíle. Nejvíce závodníků startovalo v kategorii 6 – 8 let, druhou nejobsazenější kategorií byly děti do 6 let.  Vzhledem k neobsazené kategorii 15 – 16 a 17 – 18 let jsme neplánovaně zařadili také závod veteránů.

Počasí bylo během závodu uspokojivé, celkem vlhké, ale teplé, nálada startujících i pořadatelů více než dobrá. Nejzdatnější soutěžící získali diplomy a pro všechny byla nachystaná malá drobnost. Závodníci startovali jednotlivě v minutových intervalech a během závodu jsme nezaznamenali žádný karambol.

Zde přikládáme výsledky vítězů jednotlivých kategorií. Více o závodě, fotogalerii a celkovou výsledkovou listinu můžete nalézt na webu R. C. MACEK nebo Klubka.

 

Dana Heřmánková za R.C.Macek, Klubko, Dětský klub Sluníčko