Výlety - tipy

Vycházkové okruhy v Kolovratech

20.12.2011 13:23

 

Kam v Kolovratech na procházku? Stačí vyjít „za humna“. Jen tak krátce, když nemáme moc času, skočit do „lesa“. Nebo na delší procházku – jít pomalu, nasávat vůni trávy, stromů, květů, dozrávajícího obilí, sbírat léčivé byliny – mateřídoušku, kontryhel, mochnu, vrbici, devětsil, tužebník ….. na voňavý a léčivý čaj. S radostí jsem konstatovala, že návrat léčivých bylin do blízkého okolí je možný. Nebo můžeme cíleně jít na turistický pochod. I to se dá. ... > pokračování na webu Kolovrat

 

 

Ladův kraj

20.12.2011 13:27

 

Dobrovolný svazek obcí Ladův kraj vznikl na základě smlouvy starostů 18 obcí 23. listopadu 2000.
Jeho cílem je rozvoj cestovního ruchu, kultury a propagace.

Turistický region rozkládající se mezi Prahou a řekou Sázavou se nazývá podle jedné z největších osobností české kultury, Josefa Lady. Autor známého kocoura Mikeše a dalších mluvících zvířátek, vodníků, víl a také výtvarného ztvárnění Haškova dobrého vojáka Švejka, čerpal svou inspiraci z kraje kolem rodných Hrusic po celý život.

Návštěvníkům tento regon s romantickou kopcovitou krajinou nabízí řadu kulturních, historických a přírodních zajímavostí. Dovedou nás k nim značné turistické trasy a cyklotrasy, kterých je v oblasti na 140 km. Milovníci sportu si mohou zahrát golf, tenis, squash nebo provozovat vodácké sporty. Blízkost a dostupnost hlavního města a dalších krásných míst jako je Kutná Hora a Konopiště, činí z regionu skvělé výchozí místo pro poznávací a aktivní dovolenou.

 https://www.laduv-kraj.cz