Příprava na rodičovství

08.02.2012 19:17

 

Noc

Abyste si vyzkoušeli, jak to bude vypadat v noci, procházejte se denně od pěti odpoledne po obývacím pokoji a na rameni při tom držte mokrou tašku o váze tří až šesti kilogramů. V deset si jděte lehnout, ale přesně o půlnoci vstaňte a pochodujte až do jedné. Pak si nařiďte budík na třetí hodinu ranní. Protože neusnete, ve dvě vstaňte a dejte si panáka. Ve tři čtvrtě na tři ale určitě jděte do postele. Až začne ve tři budík zvonit, hbitě vyskočte, ale nerozsvěcujte. Do čtyř hodin zpívejte ukolébavky, potom si budík nařiďte na pátou. Vstaňte a uvařte snídani. Dělejte to pět let. Tvařte se při tom vesele.

 

Krmení

Vezměte meloun a vydlabejte z něj dřeň. Pak v něm vyvrtejte otvor velikosti pingpongového míčku, zavěste ho na provázku ke stropu a rozhoupejte. Vezměte misku krupičné kaše a zkuste ji po lžičkách do melounu vpravit. Musíte však předstírat, že jste letadlo, to znamená, že byste měli vrčet a dělat se lžičkou krouživé pohyby. Vytrvejte, dokud polovina kaše nezmizí, a potom si zbytek vylijte do klína. Pokud jste to zvládli, jste připraveni na krmení ročního miminka. Abyste se přichystali i na batole, pomažte pohovku nějakou pomazánkou a všechny záclony zapatlejte džemem. Za rádio hoďte chleba s máslem a několik měsíců ho tam nechejte.

 

Oblékání

Oblékání malých dětí není tak snadné, jak se na první pohled zdá. K nácviku potřebujete chobotnici a síťovou tašku. Pokuste se nastrkat chobotnici do tašky tak, aby žádné chapadlo neviselo ven. Máte na to celé dopoledne.

 

Procházky

Oblečte se a půl hodiny čekejte před záchodem. Potom vyjděte před domovní dveře, ale hned nato se vraťte. Totéž zopakujte ještě dvakrát. Pak několikrát jděte k brance a zase zpátky k domu. Nakonec vyjděte na chodník a pět minut se velmi pomalu procházejte. Podrobně prozkoumejte každý vajgl, žvýkačku, papírový kapesníček a mrtvého brouka, které najdete. Občas se pár metrů vraťte, a pak teprve pokračujte dál. Ve chvíli, kdy zvrátíte hlavu a začnete ječet, že už to dál nevydržíte ani minutu, jste připraveni vzít dítko na procházku. Vyjevených sousedů si nevšímejte.

 

Auto

Zapomeňte na sportovní vůz a kupte si kombík. A nemyslete si, že s ním budete moct parkovat před domem. Rodinnými auty se totiž majitelé nemůžou moc chlubit. Chcete-li vědět, jak bude vypadat, kupte kornout čokoládové zmrzliny a položte ho do přihrádky pod přístrojovou desku. Pak do přehrávače strčte minci, roztlučte rodinné balení čokoládových sušenek a drobty vysypte na zadní sedadlo. Nakonec přejeďte kapotu po obou stranách hráběmi. To by snad stačilo.

Na cestu domů z obchodu si pustťe buď již zmíněnou repetku, případně oblíbené dětské songy, které musíte prozpěvovat nahlas. Váš manžel se posadí dozadu a při cestě má za úkol několikrát co nejhlasitěji zařvat, vždycky v naprosto nevhodných momentech. Případně ať vydává jiné šílené zvuky. Cílem je držet se silnice a neotáčet se dozadu. Ignorujte veškeré mlaskavé a dávivé zvuky a sledujte dění na silnici. Zadní sedadlo si upatlejte čokoládou a zasypejte lupínky. Vaším úkolem je vysvětlit kolegům (kteří s vámi jedou druhý den na služební cestu vaším autem), že v autě opravdu nepřespávají bezdomovci a že jim ten drahý kostým necháte vyčistit. Také jim můžete zkusit vysvětlit, že ten smrad jsou přeci jenom dětské blitky a to že přeci nevadí. (hodně štěstí).

 

Nákup

Běžte do supermarketu. Vezměte si s sebou něco, co se podobá předškolnímu dítěti. Ideální je dospělá koza. Plánujete-li víc dětí, jedna koza nebude stačit. Obstarejte si nákup na celý týden, aniž byste z nich spustili zrak. Uhraďte všechno, co snědí nebo zničí.

Naložte si do nákupního košíku absolutně vše, co jste viděla den předtím v reklamě. Snažte se přesvědčit svého partnera, že to nutně potřebujete. Pokud bude proti, propukněte v usedavý pláč, v tak usedavý, že vám okolojdoucí paní začnou nabízet lízátka a že si vás odvedou domů. Těsně před pokladnami všechno zboží vraťte pěkně zpátky do regálů. Přitom rozbijte pár kousků a snažte se prodavačce vysvětlit, že vás to hrozně mrzí a že to všechno uklidíte.
 

Vyprávění

Naučte se nazpaměť jména všech postaviček z dětských večerníčků, Křemílkem počínaje a Rumcajsem konče. Až se v koupelně přistihnete, že si zpíváte úvodní melodii rozhlasového večerníčku Hajaja, budete na rodičovství dobře připraveni.

Především si zahrajeme na repetku. Nahrajte si Aťku Janouškovou, jak co by včelka Mája zrovna říká Vilíkovi „A proč ?“ Přehrajte si to do MP3 přehrávače a vyrobte si nekonečnou smyčku. Pouštějte si tuto otázku stále dokola, začněte v šest ráno a ano tuto otázku budete poslouchat celou cestu autem. Potom se posaďte v práci ke stolu a snažte se celý den pracovat. Samozřejmě si celou dobu pouštějte ten roztomile vysoký hlásek. Pokud se večera dožijete vy i MP3 přehrávač, jste připraveni na „loztomiloučce zvědavého chlapech“ grrrrrr

 

Příkazy

Všechno, co řeknete, minimálně pětkrát zopakujte. 

Tuto hru můžete plnit spolu s manželem a měnit si role. Jeden je vždy vzdorující dítě. Až po vás váš partner bude chtít něco důležitého, lehněte si na zem a začněte mlátit hlavou o zem. Pokud jste na veřejném místě, má dospělý za úkol přesvědčit okolostojící, že jinak jste úplně normální a že máte jenom svůj den. Druhý level je přesvědčit okolostojící, že ta osoba ležící na zemi k vám vůbec nepatří.