Pedofilie a sexuální služby

08.02.2012 19:21

 

Nabídka k provozování sexuálních služeb

Některé služby na internetu nabízejí možnost on-line komunikace. Ta v mnoha ohledech nemusí vždy probíhat s lidmi, které dítě dobře zná. Dítě se může často setkat s podezřelými nabídkami.

Mezi nejčastější jev v on-line komunikaci patří anonymita. Patří ale také mezi nejklasičtější mýtus. Uživatelé na internetu mnohdy vystupují pod přezdívkami a pod rouškou anonymity mnohdy překračují limity běžné komunikace nebo právních norem. Z druhé strany ale děti pod dojmem anonymity na sebe prozradí i informace, které pachatele přivedou až k nim.

Dítě si může zdánlivě povídat na internetu se stejně starým kamarádem, který může být ve skutečnosti úplně někdo jiný. Dotyčný na druhé straně pak může získávat od dítěte cenné osobní informace, telefon, adresu nebo intimní materiál.

Děti si mnohdy neuvědomují rizika internetu a často neznámým lidem posílají své fotografie. Velmi často dochází ze strany dětí k zasílání intimních fotografií. Tyto fotografie se velmi často dostávají do nesprávných rukou a tento materiál pak může na internetu kolovat nebo se může stát předmětem zájmu konkrétních lidí.

 

Rada

Upozorněte děti na rizika zasílání svých osobních nebo citlivých informací.

Fenoménem dnešní doby je používání multimédií, a to i komunikace prostřednictvím videa. Pamatujte, že stejně jako u fotografií, může dojít velmi často ke zneužití záznamu, zejména jeho šíření, pokud obsahuje citlivý materiál.

 


 

Prostituce na internetu, pedofilie

Představa pedofila, jak čeká s pytlíkem bonbonů před školou, je už passé. Podobní lidé již ke svým činnostem používají internet, který jim mnohdy velmi snadno umožňuje získat od dětí citlivý materiál. Ten jim pak slouží k vlastní potřebě nebo se s ním dělí s dalšími uživateli internetu s podobnými zájmy. Policie v mnohých případech eviduje celé série fotografií, které kolují po internetu po celém světě.

Stejně tak se mohou na internetu pohybovat lidé, kteří cíleně oslovují děti s nabídkou sexuálních služeb. Pro dítě ve školním věku je nabídka v řádu několika tisíc velmi lákavá a na nabídky přistoupí. Bohužel velmi často dochází i k případům, kdy dítě provozuje tuto činnost dobrovolně a „zná svou cenu“. Odměnou za prostituci může být dítěti slíben mobilní telefon, peníze nebo další výhody, např. lístky na koncert.

Děti vědí, jak snadno získat na internetu peníze. Některé aplikace, zejména hry, vyžadují pro hraní zasílání „prémium SMS“, což jsou zpoplatněné zprávy za několik desítek korun. Ty jim pak umožňují ve hře dosáhnout vyšší úrovně. Velmi často se proto stává, že dítě osloví na internetu neznámé lidi s žádostí o zaslání této prémium SMS. Častou otázkou od možných zájemců je „Co za to?“. Fotografie nebo jiný materiál je pak adekvátní odměnou za zaslané peníze.

 

 

Zdroj: https://www.bezpecnyinternet.cz